تبلیغات
Information Technology - لایه های OSI در شبکه های کامپیوتری
Information Technology
"تلاش کردن" بهترین راه رسیدن به موفقیت می باشد.

آرشیو

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

لایه های OSI در شبکه های کامپیوتری

در مجموع کار 7 لایه مدل OSI شکل اضافه کردن Header١ و بعضا Footer٢ را به خود می گیرد که به این فرآیند Data Encapsolation گفته می شود. داده بسته بندی شده در خروجی این مدل Packet یا Frame نامیده می شود.

لایه فیزیکی
همانطور که از نام این لایه مشخص است ، مباحثی که ساختار فیزیکی شبکه را تعریف می کنند، در این لایه قرار می گیرند.مسائلی مانند نوع کابل مورد استفاده در شبکه ، توپولوژی وطریقه نصب شبکه ،نوع سیگنالی که در رسانه برای انتقال اطلاعات استفاده می شود و...

در این لایه مشخص می شوند. در مورد شبکه های LAN٣ این نکته قابل توجه است که مشخصات مربوط به لایه فیزیکی ، به نوع پروتکل استفاده شده در لایه پیوند داده بستگی خواهد داشت. به عبارت دیگر وقتی پروتکل مشخصی برای لایه پیوند داده انتخاب می شود ، تنها می توان از مشخصاتی در لایه فیزیکی بهره برد که توسط آن پروتکل پشتیبانی شوند. از مواردی که در لایه فیزیکی تعریف می شود ، نوع سیگنالینگی است که برای ارسال اطلاعات روی رسانه (مطابق با نوع رسانه) استفاده می شود. برای مثال سیگنالها درکابل های مسی ولتاژهای الکتریکی اند ، در حالیکه برای کابل های فیبر نوری این سیگنالها پالسهایی از نور هستند. انواع دیگر رسانه های شبکه از فرکانسهای رادیویی ، پالسهای مادون قرمز و.. بهره می برند.

علاوه بر نوع سیگنال استفاده شده در یک رسانه ، الگوی سیگنالینگ (روشی که داده های باینری بر اساس آن جهت انتقال در بستر رسانه، به ولتاژهای الکتریکی یا پالسهای نور کد می شوند) درآن رسانه نیز در این لایه مشخص می شود. دیوایس هایی که در مسیر انتقال داده ها قرار داشته ولی هیچ نوع پردازشی روی داده ها انجام نمی دهند در این لایه قرار می گیرند از جمله هاب های Passive١ و تکرارکننده ها .
لایه پیوند داده
این لایه در حقیقت واسطی میان سخت افزارها و نرم افزارهای شبکه یک سیستم کامپیوتری است. پروتکل لایه شبکه داده خود را به این لایه می دهد تا بسته بندی لازم را برای ارسال روی رسانه انجام دهد. همچنین زمانیکه داده ارسال شده توسط سیستم مقابل دریافت می شود ، پروتکل لایه پیوند داده آن سیستم اطلاعات لازم مربوط به خودش را از روی داده پردازش کرده و داده را به لایه بالا تر (شبکه) انتقال می دهد. برای پیاده سازی یک پروتکل لایه پیوند داده به موارد سخت افزاری و نرم افزاری زیر نیاز است:
• کارت شبکه
• درایور یا راه اندازهای نرم افزاری کارت شبکه
• کابلهای شبکه و کانکتورهای مربوطه
• هاب (سوئیچ)
کارت شبکه و هاب معمولا مطابق و بر اساس پروتکل مشخصی از لایه پیوند داده طراحی می شوند و نمی توان از آنها برای پروتکل های دیگر این لایه استفاده کرد. رایج ترین پروتکلی که امروزه برای لایه پیوند داده مورد استفاده قرار می گیرد، پروتکل Ethernet می باشد.
وظایفی که به عهده پروتکل لایه پیوند داده می باشد عبارتند از :
1. تعیین قالب فریم
پروتکل لایه پیوند داده ، داده ای را که از لایه بالاتر دریافت می کند با اضافه کردن یک header و یک footer بسته بندی می کند. اطلاعاتی که توسط این لایه در header و footer قرار می گیرند شامل آدرس های سخت افزاری کارت های شبکه مبدا و مقصد یا Address MAC ١، تعیین نوع پروتکل لایه بالاتر(شبکه) که داده از آن دریافت شده و اطلاعات مربوط به خطایابی که CRC ٢نامیده می شود و در Footer قرار می گیرد ، می باشند.
آدرس های سخت افزاری ، آدرس های منحصر به فرد 6 بایتی (نمایش به صورت هگز) می باشند که توسط تولید کنند گان این کارت ها به آنها اختصاص یافته است. این آدرس ها به دلیل وجود یک قرار داد مشخص در هیچ دو کارت شبکه ای از دو تولید کننده متفاوت، یکسان نخواهند بود. نکته دیگراین که وظایف پروتکل لایه پیوند داده تنها به ارتباطات در شبکه LAN ای که در آن قرار دارد محدود می شود، حتی اگر مقصد نهایی Packet سیستمی در شبکه ای دیگر باشد. به عبارت بهتر پروتکل لایه پیوند داده پروتکلی نقطه به نقطه یا hop to hop می باشد.


2. کنترل دسترسی به رسانه
کامپیوترهای یک شبکه محلی معمولا از یک رسانه half duplex ،به صورت اشتراکی استفاده می کنند. به همین دلیل این امکان وجود دارد که دو سیستم در شبکه بطور همزمان اقدام به ارسال داده کنند. این مورد باعث ایجاد تصادم packet های ارسال شده از دو طرف (مربوط به دو سیستم) و تخریب آنها می گردد. یکی از مهمترین وظایف لایه پیوند داده فراهم کردن مکانیسمی جهت ترتیب دادن به زمان دسترسی سیستمها به رسانه است. این مکانیسم که MAC نامیده میشود به هر کامپیوتر در شبکه شانسی مساوی برای ارسال داده و همچنین کاهش میزان تصادم را می دهد. به عنوان مثال پروتکل Ethernet از مکانسیمی با نام CSMA/CD و پروتکل Token Ring از مکانیسمی با نام token passing استفاده می کنند.
3. مشخصات لایه فیزیکی
لایه های پیوند داده و فیزیکی بشکل نزدیکی با هم ارتباط دارند زیرا خواص لایه فیزیکی بطور مستقیم روی کارکرد مکانیزم MAC تاثیر گذار است. معمولا پروتکل های پیوند داده از چندین نوع رسانه پشتیبانی می کنند و دارای یک رسانه استاندارد نیزهستند. با این وجود پروتکل هایی هم برای شبکه های WAN وجود دارند که مشخصات لایه فیزیکی را شامل نمی شوند.
لایه شبکه
پروتکل لایه شبکه بر خلاف لایه پیوند داده ، مسئول انتقال End to End یا انتها به انتهای packet ها می باشد. هنگام ارسال packet به یک مقصد مشخص ممکن است این packet از شبکه های مختلفی عبور کند و در حالیکه پروتکل لایه پیوند داده ممکن است بارها تغییر کند(بر اساس نوع شبکه ای که در آن قرار دارد) اما پروتکل لایه شبکه ثابت خواهد ماند.
رایج ترین پروتکل مورد استفاده در لایه شبکه ،پروتکل IP است که یکی از دو جزء بسته معروف TCP/IP می باشد. لایه شبکه نیز مانند لایه پیوند داده، header خود را به داده ای که از لایه بالاترمی گیرد اضافه می کند.
وظایف لایه شبکه عبارتند از:

1. آدرس دهی
طبق مسئولیت لایه شبکه، آدرس دهی در این لایه از نوع انتها به انتهاست. به عبارت دیگر Header لایه شبکه حاوی آدرس های مبدا و مقصد می باشد. آدرس دهی پروتکل IP بر خلاف آدرس دهی لایه پیوند داده یک آدرس دهی خاص است. در یک شبکه IP ،به هر کامپیوتر یک آدرس 32 بیتی توسط مدیر شبکه و یا به صورت خودکار(توسط سرور (DHCP اختصاص می یابد. این آدرس به طور منحصر به فرد شبکه و کامپیوتری را در آن شبکه قرار دارد شناسایی می کند.
2. قطعه قطعه سازی
همانطور که گفته شد در طول انتقال یک packet از مبدا به مقصد امکان عبور آن از چندین شبکه میانی با پروتکل های متفاوت وجود دارد. این پروتکل ها خواص و محدودیت هایی مانند حداکثر طول مجاز packet دارند ، برای مثال حداکثر طول packet در یک شبکه Ethernet 1500 بایت است در حالیکه این مورد برای شبکه های token ring 4500 بایت می باشد. بنابراین اگر یک packet بخواهد از یک شبکه token ring به یک شبکه Ethernet هدایت شود ، پروتکل لایه شبکه می بایستی آن را به قطعاتی با طولی کمتر از 1500 بایت تقسیم کند(هر قطعه نیز یک packet جدید می باشد). به این روند قطعه قطعه سازی یا fragmentation گفته می شود.
3. مسیریابی
مسیریابی به فرآیندی اطلاق می گردد که درآن یک packet از مبدا به مقصد مورد نظرش و با انتخاب بهینه ترین مسیرممکن از میان مسیرها و شبکه های موجود هدایت می شود. از طرف دیگر بطورکلی دو نوع سیستم در شبکه ها وجود دارد: سیستمهای واسط و سیستمهای انتهایی . در سیستمهایی که در انتهای ارتباط قرار دارند از هر 7 لایه مدل OSI استفاده می شود در حالیکه درسیستمهای واسط packet ها تنها حداکثر تا لایه شبکه بالا می روند. Router ها یا مسیر یاب ها نمونه ای از سیستمهای واسط هستند. این سیستمها ترافیک داده ای را از یک شبکه به مسیر مشخصی درشبکه ای دیگر هدایت می کنند. برای هدایت صحیح packet ها به مقصد مورد نظر، Router ها اطلاعات لازم در مورد شبکه ها و مسیرهای قابل دسترسی را در جداولی موسوم به جداول مسیریابی نگهداری می کنند. یک جدول مسیریابی برای نمونه آدرس یک شبکه مشخص و آدرس مسیریابی را که packet ها با استفاده از آن به آن شبکه مشخص می رسند نگهداری می کند. همچنین ورودی های جدول مسیریاب ها حاوی واحد هایی هستند که بازده نسبی هر مسیر را مشخص می کنند. ورودی های جداول یک مسیریاب می توانند توسط مدیر شبکه و یا بصورت خودکار با استفاده از پروتکل های خاص مسیر یابی با استفاده از مسیریاب های دیگر مقداردهی شوند.
4. تعیین پروتکل لایه انتقال
مانند لایه پیوند داده لایه شبکه نیز نوع لایه انتقالی که داده را از آن دریافت کرده مشخص می کند تا لایه شبکه سیستم گیرنده داده را به پروتکل مشخص شده لایه بالا ترانتقال دهد.

لایه انتقال
پروتکلهای لایه انتقال سرویس هایی را فراهم می کنند که در واقع کامل کننده سرویس های لایه شبکه هستند. عملا پروتکل های این دو لایه بصورت جفت های هماهنگ هستند مانند بستهTCP/IP یا IPX/SPX . پروتکل های TCP و SPX پروتکل های لایه انتقال هستند. یکی از تفاوتهای مهمی که میان پروتکل های لایه انتقال وجود دارد این است که بعضی از این پروتکلها اتصال گرا (connection-oriented) و بعضی دیگر بدون اتصالند (connection-less). یک پروتکل اتصال گرا پروتکلی است که قبل از ارسال داده ها با ارسال پیام هایی از وجود و آمادگی سیستم مقابل جهت ارتباط دو طرفه مطمئن میگردد. برای مثال TCP یک پروتکل اتصال گراست. وقتی که یک مرورگر اینترنتی می خواهد با یک اینترنت سرور تماس برقرار کند، مرورگر و سرور ابتدا عمل handshaking سه مرحله ای را انجام میدهند . پس ازموفقیت آمیز بودن این عمل مرورگر آدرس صفحه وب مورد نظرش را برای سرور می فرستد. پس از اتمام دریافت اطلاعات، دو سیستم با همان عملیات ارتباط را خاتمه می دهند.
پروتکل های اتصال گرا سرویسهای دیگری ازجملهpacket acknowledgment ، segmentation داده ها ، کنترل جریان ، شناسایی و تصحیح خطای انتها به انتها را نیزفراهم میکنند. این سرویس ها قابلیت انتقال حجم زیادی از اطلاعات را حتی تقریبا بدون یک بیت خطا ممکن می سازند. به این پروتکل ها اصطلاحا reliable گفته می شود به این معنا که هر packet ای که ارسال میشود، سیستم گیرنده می بایستی پس از دریافت صحیح آن packet پیغامی را با عنوان acknowledgment به فرستنده ارسال نماید . مشکلی که در این زمینه بوجود می آید حجم بالای اطلاعات کنترلی است که میان دو سیستم رد وبدل می شود. علاوه بر این اطلاعات افزوده کنترلی ،طول header ای که پروتکل اتصال گرا به داده اضافه می کند ، بسیار بیشتر از طول آن برای یک پروتکل بدون اتصال است.
پروتکل های بدون اتصال بر خلاف پروتکل های اتصال گرا قبل از ارسال داده هیچ گونه اطلاعات یا پیامی ارسال نمی کنند. فرستنده در این حالت داده اش را بدون توجه به اینکه سیستم گیرنده آماده دریافت است یا اینکه حتی وجود دارد ، ارسال می کند. این پروتکل ها برای ارتباطاتی خلاصه که فقط از یک درخواست و پاسخ تشکیل می شوند به کار می روند و پاسخ سیستم مقابل حکم یک ack را خواهد داشت. UDP ١نمونه ای از پروتکل های بدون اتصال است. برای مثال درخواست یک مرورگر از یک سرور DNS ٢ در اینترنت برای برگرداندن آدرس IP معادل نام یک سایت نمونه ای از کارکرد این پروتکل هاست. نکته دیگر اینکه header لایه انتقال شامل شماره پورت های نرم افزاری است که نرم افزارهایی که قصد ارسال و دریافت داده را دارند از طریق آنها شناسایی می شوند.

لایه جلسه
لایه های فیزیکی ، پیوند داده ، شبکه و همچنین انتقال مسئول ارسال و دریافت صحیح وبدون خطای اطلاعات هستند ، در حالیکه کارکرد لایه جلسه و لایه های بالاتر در این حیطه قرار نمی گیرد. لایه جلسه 22 سرویس ارائه می کند که بسیاری از آنها در ارتباط با روش هایی که سیستم های تحت شبکه تبادل داده می کنند می باشد.
مهمترین سرویس های این لایه عبارتند از کنترل گفتگو و تفکیک گفتگو .
تبادل اطلاعات بین دو سیستم در یک شبکه "گفتگو" نامیده می شود و "کنترل گفتگو" انتخاب mode یا حالتی است که سیستم ها با استفاده از آن پیام رد وبدل می کنند. برای مثال یکی از این حالت ها TWA یا دوطرفه متغیر نامیده می شود . در طی این حالت دو سیستم token ای را ردو بدل می کنند و تنها سیستمی می تواند داده ارسال کند که token را در اختیار داشته باشد.
تفکیک گفتگو نیز روند ایجاد نقاط کنترلی یا checkpoint در یک جریان داده است که به سیستمهای در حال ارتباط اجازه می دهد عملیاتشان را همگام و هماهنگ کنند.

لایه ارائه
تنها کارکرد و وظیفه ای که در لایه ارائه دیده می شود ، ترجمه syntax (نحو) میان سیستم های متفاوت است. در بعضی موارد سیستمهااز syntax های متفاوتی استفاده می کنند و لایه ارائه این امکان را میدهد که این سیستمها با یک syntaxمعین گفتگو کنند.
سیستمهایی که در دو طرف یک ارتباط قرار دارند هر کدام syntax ای رایج و پیش فرض (abstract syntax) دارند. در صورت متفاوت بودن این syntax ها سیستمها یک syntax انتقال یا transfer syntax انتخاب می کنند که جایگزین syntax رایج شان می شود. سیستم ارسال کننده syntaxپیش فرض اش را به syntax انتقال تبدیل کرده و بعد از ارسال ،سیستم گیرنده syntax انتقال را به syntax پیش فرض خودش بر میگرداند . syntax انتقال توسط لایه انتقال هر دو سیستم پشتیبانی می شود. سرویس هایی مانند فشرده سازی و رمزنگاری نیز توسط بعضی syntax ها ارائه می گردد.

لایه کاربرد
لایه کاربرد نقطه ورودی جهت دسترسی برنامه ها ونرم افزارها به امکانات شبکه است . اکثر پروتکل های این لایه مانند پروتکل انتقال ساده mail یا SMTP و پروتکل انتقال فایل یا FTP سرویس هایی را فراهم می کنند که نرم افزارها با کمک آنها به امکانات خاصی در شبکه دسترسی پیدا میکنند.
در عمل لایه کاربرد اعمال لایه های جلسه و ارائه را نیز انجام میدهد و درنتیجه ساختار یک
Stack Protocol نمونه از 4 لایه تشکیل خواهد شد.
پس از آشنایی با مدل مرجع OSI و لایه های آن ، اجزای یک شبکه محلی بررسی می شوند.

Cialis online
یکشنبه 19 فروردین 1397 ساعت 04 و 19 دقیقه و 28 ثانیه

You have made your point very effectively..
discount cialis cialis 20mg preis cf preis cialis 20mg schweiz we like it safe cheap cialis cialis professional yohimbe import cialis cialis pills boards buy name brand cialis on line venta de cialis canada cialis taglich
Buy generic cialis
جمعه 3 فروردین 1397 ساعت 07 و 31 دقیقه و 35 ثانیه

Superb posts. Regards.
we choice cialis pfizer india buy cheap cialis in uk cialis for sale in europa non 5 mg cialis generici cialis tablets australia buy online cialis 5mg acquistare cialis internet wow look it cialis mexico cialis for sale in europa only best offers cialis use
soul hunters cheats
شنبه 5 اسفند 1396 ساعت 22 و 32 دقیقه و 53 ثانیه
Hiya بسیار سرد وب سایت!! مرد.. عالی..
فوق العاده.. من وب سایت خود را نشانه و همچنین خوردها را؟
من خوشحالم که بسیاری از اطلاعات مفید را در اینجا قرار داده ایم، ما نیاز به توسعه بیشتری داریم
استراتژی در این زمینه، از شما برای به اشتراک گذاشتن تشکر می کنم.....
.
brave trials cheats
شنبه 5 اسفند 1396 ساعت 05 و 19 دقیقه و 45 ثانیه
ما از یک وب سایت متفاوت در اینجا گشتیم و فکر کردیم
ممکن است چیزها را چک کنم من دوست دارم آنچه را که می بینم اکنون دنبال کنم.
به دنبال یافتن اطلاعات بیشتر در مورد صفحه وب خود باشید.
marijuana
دوشنبه 30 بهمن 1396 ساعت 22 و 50 دقیقه و 03 ثانیه
اگر میخواهید از این قطعه برخورد خوبی داشته باشید
از نوشتن و سپس شما باید این استراتژی ها را به وب سایت شما برسد.
csi hidden crimes hack
چهارشنبه 27 دی 1396 ساعت 22 و 53 دقیقه و 17 ثانیه
توحش استدلال جامد روح شگفت انگیز را حفظ کنید
Celinda
جمعه 17 آذر 1396 ساعت 00 و 53 دقیقه و 34 ثانیه
We are a group of volunteers and starting a new scheme in our community.
Your website provided us with valuable info to work on. You've
done an impressive job and our whole community will be grateful to you.
free gems clash royale
پنجشنبه 16 آذر 1396 ساعت 23 و 41 دقیقه و 41 ثانیه
قدردانی از این پست اجازه بدهید من آن را امتحان کنید.
imvu cheats
دوشنبه 13 آذر 1396 ساعت 21 و 47 دقیقه و 01 ثانیه
این پست بی ارزش است چگونه می توانم بیشتر بیاموزم؟
Free Nintendo
چهارشنبه 8 آذر 1396 ساعت 01 و 09 دقیقه و 09 ثانیه
فقط می خواهم بگویم مقاله شما شگفت انگیز است.
وضوح برای قرار دادن شما به سادگی خنک است و می توانم فرض کنم شما در مورد این موضوع آگاه هستید.
خوب با اجازه شما اجازه دهید فید RSS شما را باهم به اشتراک بگذارم با پست قریب الوقوع.
با تشکر از شما یک میلیون و لطفا کار پاداش را ادامه دهید.
cam4 hacked accounts
دوشنبه 6 آذر 1396 ساعت 20 و 55 دقیقه و 52 ثانیه
عالی، چه وب سایت ای است! این وب سایت به ما اطلاعات ارزشمندی میدهد
نگه داشتن آن
medicare supplemental plans
جمعه 3 آذر 1396 ساعت 17 و 04 دقیقه و 06 ثانیه
این یک بند قابل توجه برای همه افراد آنلاین است.
من از آن مطمئن خواهم شد.
is psychic real
سه شنبه 30 آبان 1396 ساعت 18 و 26 دقیقه و 37 ثانیه
آیا تا به حال در نظر داشت یک کتاب الکترونیک یا نویسنده مهمان را در سایت های دیگر بخوانید؟
من یک وبلاگ بر اساس همان موضوعاتی که شما در آن بحث می کنید، دارم
دوست دارید که برخی از داستان ها / اطلاعات را به اشتراک بگذارید. می دانم بینندگان من از شما لذت می برند
کار اگر حتی از راه دور علاقه مند هستید، احساس رایگان به من ایمیل کنید.
std testing cost
پنجشنبه 18 آبان 1396 ساعت 04 و 01 دقیقه و 01 ثانیه
چه می دانید عزیزان، آیا واقعا به این صفحه وب مراجعه می کنید؟
به طور مرتب، اگر پس از آن شما قطعا تجربه خوبی خواهید بود.
stds testing
یکشنبه 14 آبان 1396 ساعت 04 و 30 دقیقه و 06 ثانیه
سلام من خیلی خوشحالم که صفحه وب شما را یافتم، واقعا پیدا کردم
شما به اشتباه، در حالی که من در گوگل به دنبال چیزی بودم
دیگر، به هر حال من در اینجا هستم و فقط می خواهم به سلامتی برای یک پست باور نکردنی بگویم
و یک وبلاگ جالب دور (من نیز موضوع / طراحی را دوست دارم)، من وقت ندارم
همه چیز را در لحظه ای گذراندید، اما من آن کتاب را علامت گذاری کرده ام و همچنین RSS های خود را اضافه کردم، پس وقتی من
وقت خود را برای خواندن یک معامله بزرگ خواهم داشت، لطفا کار فوق العاده ای را ادامه دهید.
best psychic medium reading
جمعه 12 آبان 1396 ساعت 21 و 26 دقیقه و 53 ثانیه
سلام با استفاده از وردپرس برای پلت فرم وبلاگ شما؟
من به وبلاگ دیجیتال جدید هستم، اما من سعی می کنم شروع کنم و خودم را ایجاد کنم. آیا شما نیاز به مهارت های برنامه نویسی برای ایجاد وبلاگ خود دارید؟
هر گونه کمک خواهد شد بسیار قدردانی!
best psychic medium
پنجشنبه 11 آبان 1396 ساعت 02 و 24 دقیقه و 07 ثانیه
برای آخرین اخبار شما باید برای دیدن وب و
در وب من این وب سایت را به عنوان یک صفحه وب عالی برای داغترین بروزرسانی پیدا کردم.
best medicare supplement plans
پنجشنبه 11 آبان 1396 ساعت 02 و 23 دقیقه و 44 ثانیه
سلام عزیزم، آیا شما در واقع از این روزنامه بازدید می کنید، اگر چنین باشد، شما مطلقا خواهید بود
تجربه خوبی به دست آورید
ask psychic question
چهارشنبه 10 آبان 1396 ساعت 22 و 46 دقیقه و 14 ثانیه
وقت آن است که برای چندین برنامه طولانی برنامهریزی کنید
اجرا می شود و زمان خوشحال شدن است. من این را یاد گرفته ام و
اگر ممکن است مایل به چند چیز جالب یا راهنمایی به شما نشان دهم.
شاید شما می توانید مقالات بعدی اشاره به این مقاله ارسال کنید.
من آرزو می کنم مسائل حتی بیشتر را در مورد آن را یاد بگیرند!
local std testing
دوشنبه 8 آبان 1396 ساعت 12 و 48 دقیقه و 27 ثانیه
سلام! سوال سریع که کاملا موضوعی است آیا می دانید چطور؟
سایت خود را به صورت دوستانه بسازید؟ در هنگام مشاهده از وبسایت من عجیب است
آیفون من من سعی می کنم یک تم یا افزونه پیدا کنم که شاید بتواند این مشکل را حل کند.
اگر هر پیشنهادی دارید، لطفا به اشتراک بگذارید. با تشکر!
are psychics real
دوشنبه 8 آبان 1396 ساعت 11 و 11 دقیقه و 20 ثانیه
من نمی دانم اگر فقط من یا دیگران با مشکلی در سایت شما مواجه می شوند.
به نظر می رسد برخی از متن نوشته شده در پست های شما خاموش هستند
صفحه نمایش می توانید یک نفر دیگر لطفا نظر و
اجازه دهید من می دانم اگر این اتفاق می افتد به آنها نیز؟

این باعث می شود که مشکلی در مرورگر وب من وجود داشته باشد چون من آن را داشته ام
این اتفاق می افتد قبل از. به سلامتی
myfreecams token hack
شنبه 29 مهر 1396 ساعت 22 و 54 دقیقه و 55 ثانیه
پس از آنکه در ابتدا نظر دادم، به نظر میرسد که در هنگام نوشتن نظر جدید اضافه-چک کردن -Notify من - را انتخاب کنید و از حالا به هر بار که یک نظر اضافه میشود، 4 ایمیل با دقیق دریافت میکنم
نظر مشابه آیا راهی وجود دارد که بتوانید مرا از این خدمات حذف کنید؟
کودوس!
real psychic
یکشنبه 16 مهر 1396 ساعت 03 و 58 دقیقه و 57 ثانیه
من تحت تأثیر قرار می گیرم، باید اعتراف کنم رنج می برم که من یک وبلاگ دارم که هر دو آموزشی و سرگرم کننده است، و اجازه دهید به شما بگویم، شما ناخن بر روی سر ضربه.
مسئله موضوعی است که مردم کافی در مورد هوشمندانه صحبت نمی کنند.
من بسیار خوشحالم که در طول شکار من این را یافتم
برای چیزی در مورد این.
Can you lose weight by doing yoga?
یکشنبه 26 شهریور 1396 ساعت 23 و 08 دقیقه و 47 ثانیه
When I originally left a comment I seem to have clicked on the -Notify me when new comments are added- checkbox and from now on each time
a comment is added I get four emails with the same comment.

Perhaps there is a way you are able to remove me from that service?
Kudos!
cheap phone psychics
یکشنبه 19 شهریور 1396 ساعت 23 و 03 دقیقه و 35 ثانیه
سلام خانواده ی من! من می خواهم بگویم که این مقاله عالی و عالی نوشته شده است
تقریبا همه اطلاعات مهم را وارد کنید.

من می خواهم پست های اضافی مانند این را ببینم
cheap phone psychic reading
یکشنبه 19 شهریور 1396 ساعت 20 و 29 دقیقه و 47 ثانیه
برای ارسال پست های جالب از شما متشکریم. من واقعا لذت بردن از خواندن آن، شما خواهد بود
نویسنده بزرگ. همیشه وبلاگ شما را نشانه گذاری خواهد کرد
ممکن است در آینده قابل پیش بینی باشد من می خواهم شما را تشویق کنم تا در نهایت کار بزرگ شما را ادامه دهم، آخر هفته تعطیلات خوبی داشته باشم!
std clinics near me
یکشنبه 19 شهریور 1396 ساعت 17 و 17 دقیقه و 42 ثانیه
بسیار! این یک پست فوق العاده شگفت انگیز بود. متشکرم
ارائه این اطلاعات.
cheap phone psychics
یکشنبه 19 شهریور 1396 ساعت 12 و 46 دقیقه و 29 ثانیه
هی اونجا! من می دانم که این مسئله در مورد موضوع مورد بحث قرار گرفته است، اما من می خواهم بپرسم.

آیا شما علاقه مند به لینک های تجارت و یا شاید مهمان نوشتن یک مقاله وبلاگ و یا
بالعکس؟ سایت من در مورد بسیاری از موضوعات مشابه با آن بحث می کند
شما و من فکر می کنم که ما می توانیم از هر یک از دیگران سود ببریم.
اگر ممکن است علاقه مند باشید احساس رایگان به من ایمیل کنید.
منتظر شنیدن از شما هستم! وبلاگ بزرگ توسط
مسیر!
std screening near me
یکشنبه 19 شهریور 1396 ساعت 04 و 08 دقیقه و 48 ثانیه
سلام، هر بار که من برای چک کردن پست های وبلاگ در اینجا در ساعت های اولیه در تعطیلات
روزی، چون لذت می برم برای یادگیری بیشتر و بیشتر.
feet problems
شنبه 18 شهریور 1396 ساعت 07 و 15 دقیقه و 28 ثانیه
Hello I am so glad I found your blog page, I really found you by mistake, while I
was researching on Google for something else, Anyways I am here now and would just like
to say thank you for a remarkable post and a all round exciting blog (I also love the theme/design), I don’t have time
to read through it all at the minute but I have book-marked it and also added your RSS feeds, so when I have time I will be back to read a great deal more, Please do keep up the great work.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نمایش نظرات 1 تا 30

درباره وبلاگ

مدیر وبلاگ : مهشید

آخرین پست ها

جستجو

نویسندگان

تصاویر زیباسازی نایت اسکین

بزرگترین گالری عکس


دریافت کد عکس تصادفی

فال روزانه
دریافت کد جملات شریعتی
نایت اسکین-جملات شریعتی